logo kidp png

Asystent ds. księgowości podatkowej

Interesuje Cię prawo podatkowe, rachunkowość? Zobacz ofertę.

Miejsce pracy: Krapkowice

Zakres zadań:

  • wstępna weryfikacja dokumentów księgowych,
  • ocena dokumentów pod względem formalnym,
  • kwalifikacja dokumentów do poszczególnych kont księgowych,
  • kwalifikacja kosztów - zgodność dokumentów kosztowych z prawem podatkowym,
  • ocena zdarzeń gospodarczej - zgodności z prawem podatkowym i prowadzoną działalnością,
  • sporządzenie dokumentów dodatkowych wewnętrznych, gdy są wymagane,
  • rejestracja dokumentów w rejestrze księgi,
  • rejestracja dokumentów w odpowiednich rejestrach VAT,
  • rejestracja dokumentów w innych, wymaganych prawem, ewidencjach i rejestrach,
  • weryfikacja prawidłowości dokonanych zapisów pod względem formalnym,
  • udział w obliczeniu zaliczek na podatek dochodowym,
  • udział w obliczeniu podatku VAT i przygotowaniu odpowiednich deklaracji,
  • prowadzenie ewidencji wyposażenia,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • obsługa programów księgowych, arkuszy kalkulacyjnych,
  • stała aktualizacja wiedzy, przepisów prawa podatkowego (PIT, VAT) w zakresie wymaganym na stanowisku,
  • organizowanie stanowiska pracy z uwzględnieniem zasad BHP i ochrony ppoż., ochrony środowiska i ergonomii.

Wymagania:

  • atutem będzie wykształcenie wyższe w kierunku ścisłym (finanse, rachunkowość, ekonomia, itd.) i znajomość obsługi oprogramowania księgowego, obsługi arkuszy kalkulacyjnych,
  • umiejętność ustalania priorytetów powierzonych zadań oraz dobra organizacja pracy,
  • umiejętność pracy pod presją czasu, elastyczność i cierpliwość,
  • systematyczność, obowiązkowość, dokładność i terminowość w wykonywaniu powierzonych obowiązków,
  • umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę – pełen etat,
  • stałe godziny pracy (poniedziałek – piątek, 7:00-15:00),
  • zdobywanie doświadczenia zawodowego,
  • możliwość rozwoju oraz nauki,
  • dostęp do licznych publikacji, wydawnictw, baz prawnych,
  • dobrą atmosferę pracy w młodym i dynamicznym zespole.

Prosimy o podpisanie następującej klauzuli:

"Wyrażam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r., nr 101, poz. 926, ze zm.)

Mapa dojazdowa

However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.

Drukuj mapę