logo kidp png

Młodzieżowa Akademia Biznesu

 W Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach od września 2012 do kwietnia 2013 trwała I edycja Młodzieżowej Akademii Biznesu, w której udział brali uczniowie klas maturalnych. W ramach warsztatów prowadzonych przez Dawida Zielińskiego z Kancelarii Doradztwa Podatkowego GROKAZ młodzież poznawała zagadnienia z podstaw nauki o biznesie i odpowiedzi na pytania: kim jest przedsiębiorca, czy ja jestem przedsiębiorczy.

Omawiane były nowe pomysł na biznes i plany zawodowe uczniów. Edukacja, biznes czy praca to kolejne wyzwanie przed którym staną uczestnicy Akademii, jaką wybrać szkołę, którą będzie można wykorzystać np. w prowadzonej działalności gospodarczej. Dotacje, kredyty, wybór miejsca na siedzibę firmy, analiza rynku, formalno prawne aspekty założenia działalności oraz jej rejestracja to tylko nieliczne tematy z którymi mieli do czynienia uczestnicy projektu.

Dorosłe życie, w które wkraczają młodzi maturzyści to również podatki, których jest kilkanaście w naszym systemie prawnym, m.in. pośrednie i bezpośrednie. Czy potrzebne jest nam konto bankowe w codziennym życiu i do czego możemy go używać? Rozpoczynając działalność gospodarczą, stajemy przed dylematem – czy i gdzie założyć konto firmowe? Dzisiejsze spotkanie, które było ostatnie w ramach Młodzieżowej Akademii Biznesu 2012/2013 w Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach prowadzili Dawid Zieliński z Kancelarii Doradztwa Podatkowego GROKAZ (www.grokaz.pl) oraz Bożena Dąbrowska prezes Banku Spółdzielczego w Gogolinie (www.bsgogolin.pl), którzy przedstawili maturzystom rodzaje rachunków bankowych, wymogi prawne w zakresie prawa bankowego i związanych z tym obowiązków podatkowych.

 

 

Kontakt

Kancelaria Doradztwa Podatkowego GROKAZ Spółka Cywilna Kazimierz i Grażyna Zielińscy

Os.XXX-lecia 20, 47-303 Krapkowice

tel. 77 466 19 04, 77 44 666 22

tel. kom. 602 100 497, 606 335 947

email: kancelaria@grokaz.pl

Czynne poniedziałek - piątek

w godz. 7:00-15:00 

 

Mapa dojazdowa

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Drukuj mapę